Dobrý vecer, je mi 22 a přes půl roku mě trápí bodání na levé straně žeber a občasná dušnost. Byla j

5 Počet odpovědí:
Dobrý vecer, je mi 22 a přes půl roku mě trápí bodání na levé straně žeber a občasná dušnost. Byla jsem u praktického lékaře a ten mi diagnostikoval blokádu levé strany zad. Napsal mi léky na úzkost a že mám cvičit a dávat si hřejivé náplasti, už týden tohle všechno dělám a stále to pokračuje. Na žádné vyšetření mě nechce poslat že si je jistý že je to od zad, ale já už nevím co mám dělat. Někdy je to až nesnesitelné že mám pocit jak kdybych měla infarkt. Děkuji za radu
Dobrý den, bohužel ani léky ani hřejivé náplasti neřeší skutečnou příčinu blokády zad. Jediné, čím můžete Váš problém vyřešit, je cvičení. To ale musí být zacíleno na Váš problém. To znamená, že se musíte obrátit na odborníka přes pohybový aparát, který by se s Vámi věnoval skutečné příčině, kterou je potřeba zjistit. Ve zkratce to znamená: Najděte si fyzioterapeuta s dobrými referencemi. Zjistěte, zda pracuje na pojišťovnu nebo je potřeba u něj hradit fyzioterapii jako samoplátce. Udělejte si představu, kolik peněz jste ochotná investovat do toho, abyste se problému zbavila. Podle toho si najděte odborníka ve svém okolí a objednejte se k němu. Pokud nemůžete investovat žádné peníze, tak požádejte lékaře o žádanku na rehabilitaci a ihned se objednejte. Objednací lhůty na fyzioterapii na pojišťovnu se pohybují kolem 2 až 3 měsíců. Počítejte tedy, že bez investice to bude trvat ještě několik měsíců, než se k někomu dostanete. Velice doporučuji opravdu se objednat k někomu, na koho máte dobré reference. S přáním brzkého uzdravení Jindřiška Mlčková