Dobrý den, zhruba poslední týden mám silné bolesti hlavy. Zvláštní jsou tím, že když začnu klepat ne

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, zhruba poslední týden mám silné bolesti hlavy. Zvláštní jsou tím, že když začnu klepat nebo jakkoli hýbat hlavou bolest cítit není. Jakmile opět přejdu do stavu relativniho klidu, bolest mi citelně pumpuje hlavou. Dělám za počítačem a mám podezření, že to je tím a mohla by stačit masáž ale radši se ptám, jestli nemůže jít o něco jiného. Děkuji Petr
Dobrý den,
každou náhle vzniklou bolest hlavy je potřeba řádně vyšetřit neurologem. Pokud jsou bolesti převážně vzadu v týlní oblasti nebo odsud vystřelují do celé hlavy, pak je opravdu pravděpodobné, že zdrojem potíží je delší práce u počítače zejména pokud Vaše pracovní plocha není dobře ergonomicky sestavená (např. monitor je umístěn trochu bokem nebo není v úrovni očí a je příliš nízko; nemáte při práci na klávesnici opřené horní končetiny nebo jsou opřené příliš vysoko atd.). Dalším zdrojem je špatné držení těla při práci u počítače, kulatá záda, hlava v předsunutém postavení, zvednutá nebo víc dopředu nasměrovaná ramena apod. Změna polohy nebo masáž Vám v tomto případě uleví, ale pokud se nezmění ty pracovní podmínky nebo Váš způsob sezení a držení těla, tak efekt těch masáží bude velmi krátkodobý. Na závěr ale znovu upozorním na nutnost vyšetření neurologem vzhledem k silným bolestem a rychlému vzniku. Může jít o nějakou cévní poruchu, mozkové aneurysma,... S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař