Dobrý den, začala jsem brát antikoncepční náplasti Evra, nyní mám 3. náplast. Menstruace byla kratší

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, začala jsem brát antikoncepční náplasti Evra, nyní mám 3. náplast. Menstruace byla kratší než obvykle, ale ve 2.týdnu jsem začala špinit a teď ve 3. krvácím téměř stejně jako při běžné menstruaci (jasná červená krev). Volala jsem gynekoložce, která řekla, že je to normální, ale jsem z toho docela nervózní, proč se to děje a také zda to nesouvisí s nižší účinností antikoncepce. Předem děkuji za odpověď!
Dobrý den, myslím, že zcela normální to není, ale může se stát, že takovéto obtíže mohou ženy mít s jakoukoli antikoncepcí se kterou začínají. Nemyslím si, že by byla snížená účinnost. Příčina krvácení je spojena se změnami hormonálních poměrů při začínání užívání, se kterou se Váš organismus musí vyrovnat. Doporučil bych tedy nepřerušovat, pokračovat v užívání dle návodu. Budou-li se obtíže opakovat i v dalších cyklech uvažoval bych o změně. Je však velká naděje, že v příštích cyklech se již krvácení neobjeví.