Dobrý den, už dva měsíce me trápí oči. Začalo to škrábánim, palenim, svedenim, pocitem cizich predmetu a rudnutim oci. Na pohotovosti mi rekli, ze to vypada na klasicky zanet spojivek, 10 dni jsem kapala tobrex. Zasla sem si k ocni, udelali mi vyter a dalsich 10 dni sem kapala spresadex. Ani po tolika dnech se mi to stale nezlepsilo. Sla jsem opet k ocni, vysledky pry byly v poradku a oční mě poslala k infekčnímu s podezřením na chlamydiovou konjuktidu. Doktor mi hned predepsal na 30 dnu Doxyhexal. Po 15ti dnech jsem sla k ocni, ze to stale trvá. Rekla mi, ze musi zabrat antb a ,ze uz to vypada lepe. Nyni uz mam dobrano a vysledek je ze uz nepali ale hlavne po ranu hrozne svedi a obcasne pocity predmetu oka trvaji. Mam bublinky ve vnitrnich koutcich a trochu i v spodnich vacich, ale tam trochu vymizeli bych rekla. Rano jsou oci cervenejsi, pres den málo. Doktor infekcni mi napsal dalsi antb azitromycin. Prosim vas co by mohlo pomoc, či co jineho by to mohlo byt? Uz to trva dlouho...
v tomto okamžiku svým pacientům doporučuji všechna antibiotika vysadit ( lokální i celková) a použít dlouhodobě smáčedla ( umělé slzy). Nyní se už nejedná o bakteriální zánět spojivek, ale o porušený slzný film. Doporučuji do obou očí HyloComod 4-5xd a na noc Recugel a to po dobu 3-4 týdnů.
S pozdravem, MUDr. Věra Lehká

Dobrý den, velmi pravděpodobně máte následkem dlouhodobé aplikace antibiotik narušený slzný film, tedy jsou to potíže vyplývající z osychání očí. Podobně jak Vám doporučila paní doktorka výše - kapejte umělé slzy bez konzervantů (a optimálně na bázi kyseliny hyaluronové) zpočátku až 5x denně, postupně při zlepšování můžete snižovat. Na noc se hodí zvlhčující gely (Recugel, Vidisic gel...).