Dobrý den, trpím perioralní dermatitidou a v 8.týdnu těhotenství mi kožní lékařka předepsala entizolovou pastu. Mazala jsem postižené místo ráno a večer. Občas i odpoledne. Nyní jsem ve 13.týdnu a na internetu jsem se dočetla, že se entizol v 1.trimestru nesmí používat. Ihned jsem ji přestala používat. Teď mám strach, že po 5ti týdnech používání této pasty jsem plodu ublížila. Mnohokrát děkuji za odpověď.

20 názor
Uherské Hradiště

V lokální formě Entizol můžete používat , jedná se o tabletovou formu, která se nesmí používat

43 názor
Liberec

Dobrý den, vůbec se nebojte, děťátku jste neublížila. Bezpečná léčba periorální dermatitidy, kterou mohou používat i těhotné ženy, je popsána na mých stránkách - článek “periorální dermatitida”)

6 názor
Uherské Hradiště

Lokální terapií jste dítěti nijak neublížila,pokud jste se pastu vysadila aplikujte na noc Mediket ichtamo pastu nebo Imazolovou pastu na den ke krytí můžete použít Aknecolor cr.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz