Dobrý den, trápí mě velmi bolestivá menstruace a také její délka. Je mi 14 let, menstruaci mám téměř

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, trápí mě velmi bolestivá menstruace a také její délka. Je mi 14 let, menstruaci mám téměř 3 roky, už moje první menstruace trvala 8 dní, to ještě šlo, ale postupně se to začalo zvedat a měla jsem ji třeba i 14 dní. Bylo to tak asi po půl roce od začátku, měla jsem dlouhou menstruaci a začaly mi strašné bolesti, ale takové, že jsem nedokázala ani vstát z postele, nemohla jsem vykonávat úplně normální věci, takže ani chodit do školy, ty bolesti trvaly většinou 4 dny. Styděla jsem se to říct rodičům, takže o tom nevěděli, později jsem jim to řekla. V srpnu 2019 jsem šla na prohlídku k dětské gynekoložce. Udělala mi ultrazvuk a stěry, to bylo prý v pořádku. Říkala jsem ji co mě trápí, ale přišlo mi, že mi nevěří. Zkoušela jsem totiž hodně prášků jako např.: Valetol, Ibalgin, Paralen, algifen atd. ale nic mi nezabíralo. Paní doktorka mi i tak napsala Ibalgin, upozornila jsem ji, že mi nezabírá, ale řekla jen, že ho prostě mám brát. Ještě mi předepsala injekce Agolutin, každý měsíc po dobu půl roku mi píchala injekci. Bylo to beze změny. Před měsícem jsem šla na kontrolu, odebrala mi krev (všechno bylo v pořádku), řekla jsem ji, že bolesti jsou možná ještě horší a délka se nezměnila. Nasadila mi tabletky Norethisteron Zentiva. Zatím nemohu posoudit zda zabírají, protože jsem je brala poprvé. Paní doktorka mi ani neřekla, co mi vlastně je, proč to takhle mám, jediné co jsem si domyslela je to, že mám nerovnováhu hormonů a asi mi chybí mužský hormon, ale to je jen můj pocit. Paní doktorce jsem řekla, že mi zabírají jediné prášky na tu bolest a to je Zaldiar, na to mi řekla, že to brát nemůžu, že je to hrozně silné, ale já nevím, co mám dělat, když je to jediné, co mi zabralo na tu bolest. Antikoncepci mi nasadit nechce, když mi není 15. Takže bych chtěla poradit jestli víte, co to může být a co by mi pomohlo. Děkuji předem za odpověď.
Dobry den neni Vam asi nic pokud Vas lekar vysetril - je to proste normalni stav mlade dívky. Vajecniky začínají fungovat a to se projevuje kolísání hormonu a nepravidelnou menstruaci
To se da resit hormonalne po 15 roce veku antikoncepci
Neni treba se něčeho bat
Hezky den
MUDr Ludek Fiala PhD MBA