Dobrý den, trápí mě jemné vodové puchýřky které se objevují pod kůži na prstech ( výskyt pouze na pr

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, trápí mě jemné vodové puchýřky které se objevují pod kůži na prstech ( výskyt pouze na prsteníčku levé ruky, teď už občasně i na prsteníčku pravé ruky) . Puchýřky svědí po prasknutí se vyleje tekutina a kůže v tom místě vyschne a sloupe se. Potom je kůže v tom místě zahojená ale než se zahojí objeví se další puchýře hned vedle hojícího se místa a tak tyto puchýře postupují pomalu kolem prstu dokola. Objevují se pouze na kůži od nehtů. Také mi přijde že jsem kvůli tomu ztratila na těchto prstech nehtovou kůžičku. Léčím se již 4 rok na kožní ambulanci s vyrážkou celého těla ( vysychající kůži na stejných místech) paní doktorka celou dobu všechny tyto potíže včetně prstů přisuzovala údajnému atopickemu ekzému i když jak sama řekla nemám postižená místa tipická pro atop. No mě se nezdálo že by se tyto problémy vyskytly z ničeho nic po čtení na internetu jsem zkusila vysadit mléko na 14 dní a vyrážka na těle ustoupila. V květnu 2019 jsem si u obvodního lékaře nechala udělat testy na alergii na mléko které byli pozitivní. Předtím jsem byla i na testech na alergologii tam nic nenašli. I když vyrážka na těle není na prstech mám dále tyto puchýře které mi nepřijdou stejné jako vyrážka z mléka i když moje kožní to teď mléku přisuzuje. Proto jsem se obrátila sem jestli nedostanu jiný názor na můj problém. Na vyrážku mám mast která na puchýře nezabírá tak mi kožní napsala belogent krém který si na prsty dávám a lepším do náplasti aby tam máš chvíli vydržela. Kůže tak ale jen vyschne ale tvoření dalších puchýřků to nezamezí. Děkuji za odpověď
Souhlasím s Vaší dermatoložkou.