Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně problému, který se týká mého prsu. Před rokem jsem si v pra

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně problému, který se týká mého prsu. Před rokem jsem si v pravém prsu nahmatala bouličku. Bohužel jsem si nikdy prsa neprohmatávala pravidelně, a proto jsem nevěděla, jestli tam byla vždy, nebo ne. Navštívila jsem svoji gynekoložku, která bouličku nahmatala také a poslala mě na ultrazvukové vyšetření. Na ultrazvuku lékařka shledala, že je vše v pořádku. Když jsem se na ultrazvuk objednávala, termín se řídil dle mé menstruace - měla jsem ji dostat cca 14 dní po vyšetření. Patrně vlivem stresu, jak vyšetření dopadne, jsem ji však dostala asi 5 dní po vyšetření. Toho se týká můj první dotaz - mohlo být tehdy vyšetření zkreslené? Vím, že je třeba absolvovat vyšetření s dostatečným odstupem od menstruace. Mohla tedy následná menstruace něco "skrýt"? K mému druhému dotazu - tehdy už jsem situaci dále neřešila, ale asi před čtvrt rokem mě na stejném prsu začala svědit bradavka. Od té doby s menšími přestávkami stále svědí (bez ohledu na menstruaci). Vzhledem k tomu, že na druhém prsu mě bradavka nesvědí a také v souvislosti s tehdejším vyšetřením mám poměrně obavy. Přemýšlela jsem, že se objednám znovu na UZ jako samoplátce, ale vzhledem k poměrně dlouhým čekacím lhůtám nevím, jak naplánovat termín, aby mi opět nekolidoval s menstruací. Mám ji plus minus pravidelně, ale úplně přesně termín neodhadnu (navíc když jsem ve stresu, mám vždy nějaký "posun") a většina lékařských zařízení vyžaduje termín 5-7 dní po. Moc děkuji za radu.
Hmatná "bulka" v prsu bývá velmi často zduřelá mléčná žláza v prsu, neboť i prs podléha hormonálním změnám během mestruačního cyklu.Tedy pokud jste měla UZV negativní, je třeba závěr tohoto vyšetření brát jako závazný. Svědění bradavky mívá různé příčiny. Nejlépe bude,aby jste přímo navštívila lékaře. V tomto případě bude dostačující klinické vyšetření bez ultrazvuku.