Dobrý den, ráda bych se na Vás obrátila s dotazem ohledně HA konkrétně ayreen. Má se začít používat

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem ohledně HA konkrétně ayreen. Má se začít používat 1. den MS, no bohužel místo MS jsem měla spíše výtok a tak jsem vyčkávala se začátkem použivání, v jeden den to ovšem bylo o něco silnější a už jsem myslela, že je to normální MS a prášky začala užívat. No, bohužel to nebyl ten případ a výtok do pár dní skončil. Pro jistotu jsem si dělala i těhotenský test a ten vyšel negativně. Takhle slabou mentruaci přikládám hlavně stresu ze školy, kvůli kterému mám obecně cyklus nepravidelný (někdy mám ms za 24 dní a někdy až 35 dní). Proto bych se ráda zeptala, od kdy je HA jakožto ochrana proti početí účinná ? Nebo zda je lepší po celé první plato používati kondom?
Děkuji za odpověď.
Doporučil bych po první cyklus uživání ( když nevíte přesně, zda jste začala v první den) doplnit ještě jinou metodu antikoncepce a teprve ve 2. cylku, pokud se dostaví menstruace bych se na tabletky spolehl. Nedostaví-li se menstruace navštívil bych gynekologa. Je -li vše v pořádku měl by se nastolit pravidelný 28mi denní menstruační cyklus