Dobry den, rada bych poprosila o radu. Před 2 lety jsem prodelala 20 minutovou operaci v podobe koni

1 Počet odpovědí:
Dobry den, rada bych poprosila o radu. Před 2 lety jsem prodelala 20 minutovou operaci v podobe konizace děložního cipku. Za 4 dny od operace se mi ale dostavily nesnesitelne bolesti hlavy, vysoke horečky přesahující 38,5 stupně, ztuhlost sije s nemožnosti otočení hlavy do stran, porucha rovnováhy, nauzeou, slabost. Když tyto stavy trvaly 10 dni, byla jsem odeslána bývalým PL po jeho vysetreni na pohotovost. Na pohotovosti, kde ale videli můj zubozeny stav mi neudělali lumbalni punkci, argumentovano dalším traumatizovanim organizmu, ale jen MR mozku, na které nic nevideli. Můj byvaly PL mi následně vypsal rehabilitace na siji, kam dochazim jiz dva roky, protože mi po prodělané meningitide stále zůstal problem s pohyblivosti a otokem pravého trapezu.Dle meho bývalého PL, jsem prodelala podrazdeni mozkových blan v podobe virové meningitidy, a to i přesto, ze operace byla tak krátká. Tuto skutecnost mi zdůvodnil i tím, ze jsem na tom imunitne dlouho spatne, i když na imunologii dochazim. Jeho domněnka o podrazdeni mozkových blan ale v kartě předáne současné PL není, vyslovil mi ji pouze do telefonu, i když jsem mu každý den, když jsem s meningitidou doma ležela musela volat a hlasit stav.Aktuálně mi ale hrozí další gynekologicka operace, ale už casove mnohemdelší. Jak mám prosím postupovat, když moje nová PL nemá tento údaj od byvaleho PL vůbec v kartě, aby operujici lekar vzal před takto dlouhou operaci v potaz již jednou prodělánou virovou meningitidu a daji se před operaci udělat nějaká opatření k zamezení dalšího podrazdeni mozkových blan? Moc dekuji za Vaši odpoved.
Dobrý den, nevím, jestli je jednoznačná souvislost s gynekologickým zákrokem - konizací čípku. Každopádně, pokud máte nového praktického lékaře a tato informace o Vás nemá - máte jistě i nálezy z doby, kdy jste byla pro meningitidu léčena - předejte tyto informace praktickému lékaři. Před zákrokem bude vhodné ovšem vyšetření u neurologa a imunologa. I když nemusí být souvislost s operací a meningitidou je třeba postupovat opatrně a vybrat i takový způsob anestezie, který bude pro Vás maximálně šetrný, pokud se nelze samozřejmě operaci vyhnout a zvolit jiný způsob léčby. S pozdravem