Dobrý den, prosím vás o radu. Mám občasné problémy (asi 1x za 2-3 měsíce) s palcem pravé nohy. Již n

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, prosím vás o radu. Mám občasné problémy (asi 1x za 2-3 měsíce) s palcem pravé nohy. Již několikrát se mě stalo, že jsem se ráno vzbudil a kloub palce byl oteklý, horký, bolestivý na stisk a také v případě jeho maximálního ohnutí oběma směry. Tento stav trvá asi 2-3 dny a pak samovolně odezní. Před asi dvěma týdny, mě poprvé kloub bolel tak, že jsem na nohu nemohl vůbec došlápnout. Poprvé jsem šel k praktické lékařce a vylíčil svůj problém. Když jsem jí sdělil, že jsem dva dny před vznikem bolesti byl na oslavě, kde jsem vypil větší množství piva a jelikož otec trpí dnou vyhodnotila, že by se mohlo jednat o tohle onemocnění. Následoval odběr krve, ale zjištěná hladina kyseliny močové byla v toleranci, tak lékařka nevěděla čím to mohlo být, když jsem vyloučil mechanické poranění. Je to asi dva týdny nazpět a bolest mezitím ustoupila. V pátek jsem byl na akci, kde jsem opět vypil větší množství piva a dnes se bolest kloubu opět ozvala. Není tak intenzivní, ale při ohybu bolí. Chci se vás tedy zeptat, jestli může mít bolest a otok kloubu souvislost s konzumací piva, když se dna nepotvrdila? Jinak žiji rozumným životním stylem. Je mě 39 let, jsem dlouholetý dárce krve, nemám žádné jiné zdravotní potíže, mám fyzicky náročné zaměstnání, rekreačně sportuji, nemám nadváhu, nepřejídám se ani nekouřím. Jen to pivo je můj jediný zlozvyk, ale ani s ním to nijak nepřeháním. Přes týden nepiji téměř vůbec, jen občas o víkendu. Děkuji moc za odpověď. Pavel
Zdravím,
jde o typický projev dny - léčba na revmatologii
prim. Moster, Revmacentrum