Dobrý den,prosím o radu zda je to v pořádku-delší dobu se léčím s nejasnou anemii a ještě zjištěny z

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,prosím o radu zda je to v pořádku-delší dobu se léčím s nejasnou anemii a ještě zjištěny zvýšené hodnoty CA 125 tak mě doktorka poslala na CT břicha a závěr z Ct --Mikrocysta v PL jater a mírně zvětšené slezině.Mikrokalicholitiáza vlevo.lehce větší velikost dělohy,bez deformaceokraji a bez strukturálních změn nativně a po k.l.Ovária bez patologie.Gynekolog mi nato řekl že je to normální nález břicha.předem děkuji za odpověd
Dobrý den, tento marker je zvýšený u různých nemocí, není příliš specifický pro dané onemocnění. Bývá zvýšený i u některých nádorů, např. vaječníků, dělohy , někdy také plic, nebo prsu. Upozorňuji, že může být zvýšen i u nenádorových nemocí. To znamená, že pokud je CA125 zvýšen, neznamená to, že máte nádor. Také si myslím, že lékaři, kteří Vás budou vyšetřovat, nemusí být schopni najít žádnou příčinu. Pokud Vás vyšetřil gynekolog, pak ještě můžete nález konzultovat s onkology. V urologii se tento marker nepoužívá, proto bližší zkušenosti s ním nemám. Co se týče mikrolitiázy v ledvině, bude nejspíše pouze ke sledování. Ve zbytku popisu CT není nic významného. URčitě bych si nechal marker CA125 znovu nabrat, jeslti se nejednalo o laboratorní chybu a zároveň posoudit, zda se jeho hodnota nějakým způsobem mění.