Dobrý den,prosím o názor. Již delší dobu mám problém s krčními mandlemi.Tvoří se mi tam čepy , které mi lékař z ORL doporučil vymačkávat. Byla jsem tam už několikrát,naposled před 14 dny. Akorát teď při vymačkávání jsem zjistila,že za jednou mandlí mám zduřelou nebo takovou oteklou sliznici (měkké patro). Při pohledu to není vidět,musím mandli posunout je to přesně za ní.Ta mandle je větší než druhá a dotýká se právě té zadní stěny.Může to být z toho,že se dotýká ?Bolesti nemám. Mám vyhledat opět lékaře?Děkuji,s pozdravem M.
Velmi vhodný by byl bakteriologický rozbor neboli výtěr z krku resp. z tonsil. Nic dalšího mailem nelze bez pohledu do krku (=vyšetření) doporučit.

Zdravím určitě běžte na kontrolu a prodiskutujte problém . Definitivní řešení po zhodnocení asi bude tonsillectomie - vyndání mandlí . Myslím že tento problém brzy vyřešíte ke spokojenosti
Dobrý den,určitě jděte ke svému lékaři znovu,odstraňováním čepů problém nevyřešíte,
bylo by dobré si mandle nechat odstranri v narkose.
Vyšetření na ORL je při asymetrii mandlí určitě vhodné,
je třeba zjistit frekvenci akutních angín,další okolnosti-onemocnění srdce,ledvin,kloubů,zvýšené teploty,únavnost.