Dobrý den. Prosim o info zda a co se dá dělat s šedým zakalem. Respektive jestli stojí opravdu 60 00

4 Počet odpovědí:
Dobrý den. Prosim o info zda a co se dá dělat s šedým zakalem. Respektive jestli stojí opravdu 60 000 jedno oko ( prý je to ta " lepší " operace. A zda je možné celkové uzdravení( alespoň zraku) ????.. Přítel má 41 let, : revmatoidní artritida ( biologická léčba) ,operace krční páteře( hrozilo ochrnutí) , šedý zákal prý z kortikoidů, které ale musí brát stále.moc děkuji za odpoved. Věra
Dobrý den,
operace šedého zákalu se základním typem nitrooční čočky je hrazena z veřejného zdravotního pojištění a v případě onemocnění pouze čočky samozřejmě tato operace vidění upraví. Pokud tedy má Váš přítel potíže způsobené zákalem čočky, je vhodné operaci podstoupit.
Přeji hezký den.