Dobrý den, před třemi měsíce jsem si při fotbalovém tréninku natrhnul přední stehenní sval na levé n

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, před třemi měsíce jsem si při fotbalovém tréninku natrhnul přední stehenní sval na levé noze. Do dnes se se mnou zranění stále vleče. Zranění jsem si už dvakrát obnovil, pokaždé po 3 týdnech pauzy. Od posledního obnovení jsem měl pauzu 4,5 týdnů. Zkusil jsem opět lehčí trénink. Dalo by se říct, že sval držel i když jsem stále cítil v něm mírný tlak. Po chvíli jsem si opět natrhnul přední stehenní sval, ovšem na druhé noze. Chtěl bych se zeptat, čím to může být. Nikdy jsem se svaly problémy neměl. Děkuji za odpověď.
Dobry den, na těchto problemech se může podílet více faktorů... Sportovní aktivita musí být doprovázena náležitou péči o organismus zejména ve smyslu adekvátní regenerace, mám na mysli strečink (dynamický, statický), odpocinek, adekvátní vyváženou zátěž vše vzhledem k výkonnosti, zdravotnímu stavu, technice, ale i věku, zevním podmínkám...
Doba léčby (klidu) od poranění měkkých tkání je 4-6 týdnu! Pokud je to opakované zranění, tak ještě déle.
Otázkou pro fyzioterapeuta je jaké pohybové strategie volite, důležitou otázkou jsou i stará zranění, operace, atd.... toto už nelze zodpovědět písemně, ale je treba osobního setkání a náležitého vyšetření!
Přeji pěkný den a mnoho fotbalových utkání.