Dobrý den, před třemi měsíce jsem si při fotbalovém tréninku natrhnul přední stehenní sval na levé noze. Do dnes se se mnou zranění stále vleče. Zranění jsem si už dvakrát obnovil, pokaždé po 3 týdnech pauzy. Od posledního obnovení jsem měl pauzu 4,5 týdnů. Zkusil jsem opět lehčí trénink. Dalo by se říct, že sval držel i když jsem stále cítil v něm mírný tlak. Po chvíli jsem si opět natrhnul přední stehenní sval, ovšem na druhé noze. Chtěl bych se zeptat, čím to může být. Nikdy jsem se svaly problémy neměl. Děkuji za odpověď.
Pavla Šulcová
Pavla Šulcová
Ústí nad Orlicí
Dobry den, na těchto problemech se může podílet více faktorů... Sportovní aktivita musí být doprovázena náležitou péči o organismus zejména ve smyslu adekvátní regenerace, mám na mysli strečink (dynamický, statický), odpocinek, adekvátní vyváženou zátěž vše vzhledem k výkonnosti, zdravotnímu stavu, technice, ale i věku, zevním podmínkám... Doba léčby (klidu) od poranění měkkých tkání je 4-6 týdnu! Pokud je to opakované zranění, tak ještě déle. Otázkou pro fyzioterapeuta je jaké pohybové strategie volite, důležitou otázkou jsou i stará zranění, operace, atd.... toto už nelze zodpovědět písemně, ale je treba osobního setkání a náležitého vyšetření! Přeji pěkný den a mnoho fotbalových utkání.

Kateřina Strnadová
Kateřina Strnadová
Říčany
Dobrý den,jak víte,že je sval natržený a ne třeba natažený? V jakém rozsahu je natržený? Prošel jste diagnostikou u lékaře? Lékař určí rozsah poranění,podle toho určí dobu a způsob terapie (obvykle 6 týdnů absolutní!! klid a pak pozvolná!! zátěž) a lékař i určí,kdy je potřeba začít s fyzioterapií. Určitě to nikdo neudělá na netu. Vzhledem k chronickému charakteru obtíží (nedoléčeno, vrací se) doporučuji co nejdříve dobrého ortopeda nebo sportovního lékaře. Kateřina Strnadová

Jitka Šerclová
Jitka Šerclová
Praha
Dobrý den, v poraněném svalu se vytvoří jizva. Můžete si ji představit jako vlákna chaoticky uspořádaná oproti zdravému svalu, kde jsou vlákna uspořádána hezky vedle sebe. Pro uzdravení je potřeba sval postupně více a více zatěžovat tak, abyste jizvu přetvořil jakoby remodeloval do opět uspořádaného stavu, otázka týdnů. Klidem sval neuzdravíte, proto se Vám poranění opakovalo a jak nohu šetříte, dáváte více zabrat druhé noze.... proto poranění i tam. Cesta ven je - postupným cíleným zatěžováním poraněného svalu Vám na míru na Vaše potřeby. Toto umí McKenzie odborníci/odbornice. Přeji Vám uzdravení. Jitka Šerclová
Zveme vás na návštěvu: McKenzie - vyšetření a léčba - 1000 kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se