Dobrý den. Před půl rokem mi byly diagnostikovány úzkosti a panická porucha. Projevovalo se to u mě

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. Před půl rokem mi byly diagnostikovány úzkosti a panická porucha. Projevovalo se to u mě bolestmi žaludku, pálením žáhy, nevolnostmi, problémy s polykáním, třesem, brněním končetin a zmateností. Byla jsem u lékaře, předepsal mi Omeprazol a řekl mi, že mám pálení žáhy stresového původu. Léky mi bohužel nezabíraly a obtíže pokračují. S psychickými problémy docházím na psychiatrii, ale neberu antidepresiva, jen mám předepsaný Neurol, při atakách a úzkosti. Také jsem objednána na gastroskopii, ale jdu tam až koncem měsíce. Byla jsem u svého praktického lékaře na odběrech krve, moči a stolice, vše v pořádku. Chodím na psychoterapie, které mi hodně pomohly a některé problémy s žaludkem se zmírnily nebo úplně přestaly. Ale každý den mě trápí nevolnosti, většinou po snídani, po obědě mívám často nepříjemný pocit plného žaludku, pořád říhám, večer když jdu spát, tak mívám pocity nevolnosti, v noci se budím s pálením žáhy nebo těžkostí žaludku a to jím lehká jídla a jím 3 hodiny předtím, než jdu spát. Bolesti břicha mívám také na různých místech. Jeden den je to vlevo pod žebry, druhý den je to vlevo od pupíku, třetí den je to dole přímo pod pupíkem a čtvrtý den je to vpravo pod žebry. A mě pak napadají šílené diagnozy, pak jsem z toho celá špatná a mám strach. Často mívám i takové divné bolesti celého těla, občas mě polije šílený chlad. Nevím, jestli tohle vše přisuzovat psychice nebo jestli to není něco horšího. Tyhle problémy mě trápí už 5 měsíců. Podle lékařů je to psychicky, prý mi moje psychické problémy sedají na žaludek. Dokonce i když se cítím psychicky v pořádku, tak ten žaludek mě prostě zlobí. Já mám jen strach, jestli nemám třeba žaludeční vředy nebo rakovinu žaludku, slinivky nebo jiného orgánu v břiše. Jen by mě zajímalo, zda je opravdu možné, že tohle všechno je mojí psychikou. Nejsem si totiž jistá, zda by toto dělala panická porucha i když se cítím psychicky v pořádku. Moc děkuji za odpověď.
Tyto věci je lépe probrat osobně, je dobré přinést i tělesná nálezy. Pokud je pro vás dostupná Praha, můžete se objednat. Zdravím Dr V.Haškovcová