Dobrý den, před pár týdny jsem byla u doktora s příhodou, která se mi stala, konkrétně mi bylo řeče

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
před pár týdny jsem byla u doktora s příhodou, která se mi stala, konkrétně mi bylo řečeno Panická ataka. (brněli mne nohy, ruce a obličej, nemohla jsem se nadechnout, nemohla jsem ohnout prsty , pocit na omdlení bylo to tak hrozné, že mi museli zavolat sanitku)

Rozhodla jsem se dotázat Vás, protože nevím zda by toto, co se mi posledních pár dní děje, mohlo být způsobeno právě tímto a vyvolávám si tento pocit sama.

Po incidentu jsem měla problém s dýcháním, konkrétně jsem se chtěla zhluboka nadechnout, v půlce se mi ale dech zasekl a jediné co pomohlo bylo zívnutí, někdy ale ani toto nepomohlo. Přetrvávalo to skoro půl dne, klid jsem měla při spánku či po probuzení. Tento stav pak přešel po pár dnech.

Nicméně od minulého týdne mě trápí závratě (slabost – ta někdy přijde, když ležím), občasný pocit, že se nemohu nadechnout, někdy se svíravým pocitem na hrudi, či u srdce a aby toho nebylo málo tak mi buší srdce, jako by chtělo vyletět a cítím ho skoro až v krku. Často mám i dost studené ruce.
Upřímně jsem z toho už zoufalá, tento stav mám třeba 2-3 za den a je to velmi nepříjemné.

Nechci znít jako hypochondr, nicméně netrpím na nemoci, nebyla jsem nemocná dobrých 5 let, takže jsem z toho trochu znepokojená.

Prosím o radu.
Dobrý den, panickou ataku by Vám měli v ordinaci vysvětlit - co se děje a jak pomoci. Rozebrat situaci a uklidnit. Radu hledejte u praktického lékaře. Pokud je to takto časté - nasadil bych Vám antidepresiva - to už jsou léky na předpis, které stav upraví a pomohou. Tyto léky nevyvolávají žádnou závislost. Dále kontaktujte psychoterapeuta - to bude také důležité. Lékař by Vám měl říci, co v atace dělat a jak ji zmírnit, nejlépe zastavit. Často pomůže dechové cvičení a soustředění se. Právě pro to, že potíže jsou jaké jsou, si často postižený volá záchranku. S pozdravem