Dobrý den, před cca 5 dny jsem si všimla zvětšené levé klíční kosti. Oteklý konec klíční kosti, po

4 Počet odpovědí:
Dobrý den,
před cca 5 dny jsem si všimla zvětšené levé klíční kosti. Oteklý konec klíční kosti, po zmačknutí bolestivý. Poslední dobou me dost bolelo za krkem (pravděpodobně moc hodin stravenych u šicího stroje:-), může to mít s tím spojitost? Nějaký namožený sval? Případně, jeli lepsí udržovat v teple nebo ledovat? Děkuji za odpoved
Dobrý den,
pokud jste neprodělala nějaký úraz v oblasti horní končetiny, krku či žeber, tak je pravděpodobné, že se jedná o blokádu klíční kosti. Blokáda může být způsobena i přetížením krčních svalů, ale příčina může být i jiná. Je vhodné navštívit fyzioterapeuta pro podrobné vyšetření a případné ošetření a mobilizaci. Pro relaxaci krčních svalů spíše aplikujte teplo. Pokud je oblast klíčku teplá, lze i přikládat chladné obklady. Můžou pomoci i vhodná dechová cvičení.