Dobrý den, poslední půl roku na mně přítel pozoruje častější “otřesy, tiky, či škubání” mého těla př

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, poslední půl roku na mně přítel pozoruje častější “otřesy, tiky, či škubání” mého těla při spánku. Mě to nikdy nevzbudí, ani si ráno po jeho vyprávění nepamatuji že by se mi to dělo. Poslední dobou jsou tyto otřesy častější (kolikrát i 5-6x za noc) a delší. Je pravda, že se mi opět projevila píchlavá bolest pod srdce během dne, ale pravděpodobně to nemá s tím co společného.
Proto se chci zeptat, zda je to něco, s čím bych si měla zajít k doktorce, či se pokusila sama nějak zlepšit. Mi osobně to nijak nevadí, nevnímám to, ale přítel se díky tomu ani nevyspí.
Děkuji moc za jakoukoli odpověď.
Dobrý den, ve spánku se v mozku třídí a ukládají informace z předešlého dne. Během povrchvější části spánku se nám rychleji pohybují oči, je možná i nějaká motorická aktivita. Ta se většinou projeví, pokud přes mozkovou kůru, kde je programován pohyb, převalí vlna útlumu. Doporučila bych Vám, pokud to chcete řešit, zrevidovat své prožívání během dne - nejste ve stresu, úzkosti, psychické nepohodě? Ev. večerní zklidňující rituály - vonnou koupel s levandulí, poslech relax. hudby, protahovací cviky např spinální.
S pozdravem MUDr. Hlaváčová