Dobrý den, můj otec ročník 46 trpí stařeckou demencí v kombinaci s alzheimerem mele se mu všecno v h

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, můj otec ročník 46 trpí stařeckou demencí v kombinaci s alzheimerem mele se mu všecno v hlavě. Jen pro představu má uznaný plný příspěvek na péči. Mimo jiné má i cukrovku 1x denně pícháme izulín. Teď se u něj začala projevovat agrese zaseknutí nespolupráce nechce si brát léky nenechá se očistit po vykonání potřeby je zlý. Tento stav nastává většinou večer. Jsou na trhu dostupné nějaké léky na zklidnění a jaké. Boohužel jak už to bývá takové věci se stanou, když má náš praktický lékař dovolenou žijeme na vesnici takže vše složité.Otce není možné někam přepravovat nechápe to.
Děkji za odpověď Martina
Dobrý den, paní Martino, rozumím tom, co se teď děje. Takové výkyvy nálad a nespolupráce jsou u demence velmi časté. Určitě byste měli mít svého psychiatra - toho také můžete jistě pak zkonzultovat i telefonicky. Léky, které je vhodné za této situace podat jsou ale všechny na recept - ty běžně prodejné nemají v tomto případě takový efekt, který je třeba - podávají se (kromě speciálních léků na Alzheimera) také antidepresiva, také tzv antipsychotika - třeba ve formě kapek do jídla. I když je situace jaká je, není nutné se na Vašeho pana otce zlobit - porucha chování je dána poruchou v mozku při demenci. Léky může předepsat i zastupující lékař, na kterého byste měla mít telefon, popř. se takto poradit s ambulantním psychiatrem nebo telefonicky s psychiatrem v nemocnici (je nutné totiž vědět i jaké další léky otec má a s čím dalším se léčí). Vzhledem i k příspěvku na péči by mohla pomoci u Vás doma i pečovatelská služba, popř. také sestra Domácí péče (Home Care - ta je placena zdravotní pojišťovnou).
S pozdravem