Dobrý den, mohl bych pokorně požádat o odpověď na moji otázku týkajicí se již dlouholetého problému
2 Počet odpovědí:
Dobrý den, mohl bych pokorně požádat o odpověď na moji otázku týkajicí se již dlouholetého problému s SI skloubením (křížokyčlního kloubu). Je mi skoro 30 let a už od školních let se mi jedou za čas objeví velké bolesti tohoto zkloubení. V posledních letech cca 2x-3x za rok. Bolest je stupňující od počátečních příznaků po nemožnost vstát z postele nebo se v ní jen otočit. Někdy i horké otoky a horečky. Zvláštní je, že bolest je nejhorší po ránu kdy mám vstát z postele. Po té co vyrazím do práce jako by se rozhýbu a přes den cítím jen lehký tlak a nekdy mensí bolest. Ale jak je zase večer opět začnu kulhat a doma popř. před spaním mne provází nesnesitelná bolest a omezení hybnosti. Takto to trva cca 2-3 týdny a je po problému. Nejsem si jist co to způsobuje ale mam pocit , že většinou je spouštěč prochladnutí. Po dobu bolestí neužívám žádné léky nekdy jen brufen abych mohl aspon usnout a nahřívám si bedra a pánev dečkou což je někdy i vedoucí ke zhoršení bolesti. Mohu se zeptat co by to mohlo způsobovat? Nebo kam se mám jít nechat vyšetřit? Můj Pl mi vždy řekne, že mám zkrácené svaly pomůže jedině cvičení. Asi to má něco do sebe ale nemyslim si, že by to byla hlavní příčina. Děkuji za odpověď. S pozdravem Tomáš.
Běžte na neurologii nebo na rehabilitaci

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?
Dobrý den,
Váš problém může mít spoustu příčin, ale 2 skupiny bych označil jako nejčastější:
1. Vzhledem k opakovaným horkým otokům a horečkám by to mohl být zánět křížokyčel. kloubu, jako počáteční příznak Bechtěrevovy choroby - pak je vhodné si nechat udělat laboratorní vyšetření (hlavně CRP, revmatické testy), RTG těch SI-skloubení, při potvrzení zánětu je to pak primárně "parketa" pro revmatologa, kromě toho se pak na terapii podílí fyzioterapeut.
2. V dalších případech to může být "nepřeberné" množství příčin na různých místech pohybového systému, které vedou k asymetrii pánve (rozdílná délka dolních končetin, plochonoží, změna postavení kolen, kyčlí a různé svalové nerovnováhy - zkrácené vs. oslabené svaly atd.) - po vyloučení revmat. onemocnění jde pak o to identifikovat, kde tyto poruchy jsou a korigovat je - doména pro rehabilitační lékaře a fyzioterapeuty.
S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.