Dobrý den,měl bych dotaz -byl mi na jaře aplikován v srdeční tepně stent DES a bral jsem půl roku Tr

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,měl bych dotaz -byl mi na jaře aplikován v srdeční tepně stent DES a bral jsem půl roku Trombex a Godasal,který beru nadále.Mám jit na operaci ramene avšak kardiolog nedoporučuje vysazení Godasalu a přejiti na LMNWH,že to není adekvátní léčba že můžou nastat komplikace s ucpáním stentu.Ortoped však potřebuje toto alespoň na pět dní vysadit abych neměl komplikace jiné-krvácení atd,a pek v medikaci pokračovat,jinak že operovat nelze.Nevím zda se mám obávat tohoto postupu a zda je to takto nutné
děkuji za info s pozdravem
Dobrý den, takové záležitosti není myslím ideální řešit přes internet, pokud z nějakého důvodu nejste spokojen s radami Vašeho kardiologa, můžete se poradit v Kardiocentru, kde Vám prováděli angioplastiku; obecně by po půl roce již mělo být bezpečné na nezbytně nutnou dobu duální antiagregaci vysadit a nahradit nízkomolekulárním heparinem, pokud se toho Váš kardiolog obává, zřejmě má k obavám nějaký zvláštní důvod; provádět ortopedickou operaci při duální antiagregaci je opravdu velmi nevhodné.