Dobrý den, mám potíže, blesky v oku. U lékaře jsem byla. Vyšetření dopadla dobře i OCT. Prosím jaké bych měla používat kapky, vitamíny, abych těmto potížím předešla. Děkuji moc.

Oční lékař
10 názor
Praha

Dobrý den, vzhledem k tomu, že blesky v oku mohou být příznakem poškození a odchlípení sítnice, jsou nutné pravidelné kontroly očního pozadí. Žádné kapky proti tomuto jevu však nejsou a není ani třeba si cokoliv do očí kapat. Přeji hezký den.


Oční lékař
Hlinsko

Dobrý den, nepíšete, jakou máte diagnosu. Blesky v oku je laické vyjádření potíží. Může to znamenat cokoli od neškodných sklivcových zákalků až po vážné onemocnění sítnice včetně možnosti odchlípení sítnice.Zkuste poslat dotaz znovu a podrobněji a zejména napište diagnosu, kterou Vám lékař sdělil.


Ústí nad Orlicí

Dobrý den, kapky ani vitamíny nemají v případě blesků efekt. Blesky jsou způsobeny tahem degenerovaného sklivce za sítnici, což je ve vyšším věku normální jev. Ovšem v případě, že jsou degenerativní změny přítomny také na sítnici, může tah sklivce vyvolat odchlípení sítnice. Proto jsou nutné pravidelné kontroly. Jestliže Vaše poslední vyšetření dopadlo dobře, můžete být klidná.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.