Dobrý den .Mám nevysvětlitelné svědění celého těla. Svědění je vždy po sprchování - i když nepoužív

1 Počet odpovědí:
Dobrý den .Mám nevysvětlitelné svědění celého těla.
Svědění je vždy po sprchování - i když nepoužívám žádné šampony, nebo naopak dětské šampóny, nemá to na to vliv - subjektivně je to lepší když se sprchuji studenou vodou. Někdy začne svědění večer když jdu spát... A to tak že cca. 1h(max 2h) je to takové silné svědění že musím po nohách rukách, po celém těle alespoň přejet rukou a lehce se škrábat. Někdy se i vzbudím cca. ve 2-3h ráno trochu zpocený a začne to svědění.
Jindy třeba ráno začne svědění od noh.... Nebo potom zase v práci začnou svědit ruce... hruď... Po všech vyšetření kdy se nic neobjevilo na to večer beru Zodac - celkem pomáhá, ale už se mi stalo že i večer když jsem vzal prášek před spaním, mne probudilo svědění ve 3h ráno a musel jsem vzít další.....
Byl jsem u kožní, alergologie, urologie, praktického lékaře - kompletní testy, testy játra, štítná žláza. Předepsali mi zmíněný Zodac - brát každý den večer.... Což ale nepovažuji za řešení problému....
Začalo to cca. před 8 lety ale pouze po koupání, postupně už i večer při spaní a nyní i někdy přes den.... Občasné střevní problémy - průjmy.
Podezření na rakovinu? Nebo už fakt nevím....jsem z toho zoufalý
Mám hraniční vysoký tlak + cholesterol. Prášky ale neberu. Byla pouze doporučena dieta.
36let, 184cm, 110kg - aktuálně hubnu podle kalorických tabulek
Moc Vám děkuji za Váš případný názor/radu.
Dobrý den, diagnostika celkového svědění může být těžká a ne vždy se opravdu i po podrobném pátrání příčina najde. Tak to prostě je. Navrhuji Vám po určité době znovu provést re-diagnostiku. Někdy má stav určitý vývoj a může dojít po určité době ke změně. Na svědění může pomoci zatím změna antihistaminika za Desloratadin tbl. Při větším svědění ev. Dithiaden.
I když jsme si vědom, že to není řešení problému. Vhodné přešetření po určité době je účelné. S pozdravem