Dobrý den , mám možná hloupý dotaz ale zajímá mě jestli když jsem po interupci kterou jsem chtěla, musím po zbytek svého života teď všude u lékařů když se ptají jestli byl potrat říkat ano? Je to důležité? Nebo se tím myslí pouze samovolný? Mě to přijde totiž dost osobní a nechci to nikomu říkat, když proběhlo vše bez potíží .

MUDr. Jiří Rohlíček
Gynekolog
46 názor
Praha

Dobnrý den, dotaz není hloupý. Prodělaná interrupce je nedílnou nsoiučástí osobní anamnézy ženy. Pro lékaře může být v pozdější době pro stanovení Vaší diagnozy tato informace důležitá. Důležité je i to, zda šlo o interrupci nebo o samovolný potrat. Každý lékař musí s touto informací zacházet jako s lékařským tajemstvím, takže nemusíte mít obavu o vyzrazení. S pozdravem

MUDr. Petr Holý
Gynekolog
111 názor

Dobrý den, ano tato informace je jedním ze základních údajů ve vaší gynekologické anamneze. Podléhá lékařskému tajemství, stejně jako ostatní intimní údaje, nemusíte mít tedy strach. S pozdravem Holý.

MUDr. Luděk Fiala
Gynekolog, Sexuolog
6 názor
Plzeň

Ano musite protoze je to soucast dulezite anamnezy a souvisi to s radou dalsich veci/ kvalita hrdla delozniho , protilátky pri dalsi gravidite apod MUDr Ludek Fiala PhD MBA

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz