Dobrý den, mám často zablokovaná žebra a nedavno mě začal zlobit žlučník. Může začít zlobit žlučník

mám často zablokovaná žebra a nedavno mě začal zlobit žlučník. Může začít zlobit žlučník z důvodu, že na něj žebra nějak tlačí? Mohla by na žlučník pomoci fyzioterapie? Děkuji.
Dobry den.
Mechanismus, jez popisujete, funguje presne opacne - dlouhodoby problem zlucniku muze zpusobovat poruchu zeber, hrudni a krcni patere. A ano, krome lekarske lecby, terapeut vzdelan ve visceralni terapii by mel byt Am schopen snadno pomoci. S pozdravem,
M.Reutt, PT, MT

vztah mezi vnitřními orgány a pohybovým aparátem funguje oběma směry. Často dokonce již původní příčina zmizela a kompenzace stavu zůstává. Pokud obtíže přes veškerou snahu přetrvávají, doporučuji celkové vyšetření(k vyloučení strukturální příčiny). Nicméně lze stav celkově kompenzovat a řešit např. přes změnu dechové stereotypu, kineziotapem, ergonomií v práci a při běžných činnostech. K tomu doporučuji vyhledat odborníka, který Váš stav osobně a individuálně posoudí. Přeji pěkný den, Lucie Dlasková
Hezký den, vazba opravdu funguje oběma směry. Nicméně popisujete, že se žebra často blokují... bylo by dobré zjistit proč tomu tak je? Je možné, že se blokují kvůli dysfunkci pohybového systému, ale je právě možná i ta vazba viscerální, tedy z důvodů nesprávné funkce vnitřních orgánů (žlučníku, žaludku..?), event.emocionálního prožívání. Je nutné odborné vyšetření. S pozdravem Mgr.Pavla Šulcová