dobry den lekar mi lecil meniskus ktery sem nemel zraneny cca 8 mesicu stim ze mi regenerace zabere 6 az 9 uplne vyleceni nakonec to nebyl meniskus :( diagnosa nakonec parc. leze anteromedialni porce LCA L kolene plica infrapatellaris gen. 1. sin. dale viz OA dohuzel noha celou dobu nemela byt pretezovana stale bolestiva malo namahana a je po tech skoro 10 mesicich v dosti ubohem stavu plus tyden po operaci dotor mi rekl ze pry rehabilitace maximalne 4 tydny a vse bude ok no me by zajimala realna doba kdy lze uvest nohu do pouzitelneho stavu ubytek svalstva cca 40 az 50 procent plus snizena hibnost bolesti jiz pred operaci a ted jeste vice po operaci dekuji za odpoved
Dobrý den, pokud operace Vašeho kolene dopadne dobře a vše bude probíhat bez komplikací, Váš lékař správně uvádí, že doba hojení je cca 4-8týdnů ve spojení se správnou rehabilitací. To se týká stavu po operaci. K tomu, abyste znovu nabyl svalovou ztrátu, kdy udáváte, že je noha v dosti ubohém stavu, Vám pravděpodobně zabere delší čas. Je tedy potom důležité, abyste se zaměřil na nabírání svalové síly a hmoty dle zátěže, kterou Vám určí Váš ošetřující lékař, případně již s plnou zátěží, pokud vše bude v pořádku. Pokud koleno přestane bolest, tak již samotné všední a bezbolestné používání nohy může vést k tomu, že se noha postupně dostane do původní kondice. Určitě bych Vám doporučila konzultaci s fyzioterapeutem, který dokáže koleno tzv. funkčně otestovat a dostat tak odpověď na to, co všechno Vaše koleno silově zvládne a tím pádem, jak rychle se můžete posouvat dopředu.
Držím palce, s pozdravem Švarcová

Dobrý den, Vaší diagnózou je dle lékaře poranění předního zkříženého vazu levého kolene. Reálná doba, za kterou byste mohl mít dolní končetinu v pořádku, je dle mých zkušeností 3 až 6 měsíců dle Vašeho somatotypu a regeneračních schopností Vašeho těla. S přáním brzkého uzdravení Mgr. Šenkýř
dekuji za zprávu a za dotaz. Nejreálnejsi možnost jak vám odpovědět bude, abych vás osobně viděl a vyšetřil. To o čem píšete je v celku dost věci najednou. Potřebuji znát vás věk, pohybové aktivity, koleno vidět, znát přesně datumy operaci a pod. Zavolejte mi prosím na mobil uvedeny v profilu a nebo napište přímo mail na mi.peroutka zavináč seznam.cz
Dobrý den přeji, doba rekonvalescence je vysoce interindividuální (věk, praocvní zátěž, životospráva, pohybové režimy před operací, rodinná genetická zátěž....atd a závisí na mnoha faktorech, které lze vidět až po důkladném vyšetření. Zrovna tak prognosticky bych se mohla vyjádřit až poté. Obávám se, že moje odpověď Vás nijak moc neuspokojí. Ono to totiž nejde řešit jako jídlo - podle kuchařky :)
jak byl léčen ten "meniskus"? Těch osm měsíců probíhala konzervativní léčba?
Plné sportovní zatížení předního zkříženého vazu je možné většinou po šesti měsících.
Některé náročnější sporty(např. fotbal) po devíti měsících - záleží na funkčním stavu kloubu.
12-16. měsíců trvá plné "dozrání vazu".
Pokud výchozí hodnoty před operací nebyly ideální-viz Váš popis, je možné, že bude vše třeba o měsíc posunuté.
Běžná chůze bez omezení bývá možná mezi 5.-10.týdnem.
Díky deficitu, který jste získal před operací LCA, je předpokladem dobrého výsledku velmi poctivá a dobře vedená rehabilitace!
S pozdravem a přáním hezkého dne,
Petra Krtičková