dobry den lekar mi lecil meniskus ktery sem nemel zraneny cca 8 mesicu stim ze mi regenerace zabere

5 Počet odpovědí:
dobry den lekar mi lecil meniskus ktery sem nemel zraneny cca 8 mesicu stim ze mi regenerace zabere 6 az 9 uplne vyleceni nakonec to nebyl meniskus :( diagnosa nakonec parc. leze anteromedialni porce LCA L kolene plica infrapatellaris gen. 1. sin. dale viz OA dohuzel noha celou dobu nemela byt pretezovana stale bolestiva malo namahana a je po tech skoro 10 mesicich v dosti ubohem stavu plus tyden po operaci dotor mi rekl ze pry rehabilitace maximalne 4 tydny a vse bude ok no me by zajimala realna doba kdy lze uvest nohu do pouzitelneho stavu ubytek svalstva cca 40 az 50 procent plus snizena hibnost bolesti jiz pred operaci a ted jeste vice po operaci dekuji za odpoved
Dobrý den, pokud operace Vašeho kolene dopadne dobře a vše bude probíhat bez komplikací, Váš lékař správně uvádí, že doba hojení je cca 4-8týdnů ve spojení se správnou rehabilitací. To se týká stavu po operaci. K tomu, abyste znovu nabyl svalovou ztrátu, kdy udáváte, že je noha v dosti ubohém stavu, Vám pravděpodobně zabere delší čas. Je tedy potom důležité, abyste se zaměřil na nabírání svalové síly a hmoty dle zátěže, kterou Vám určí Váš ošetřující lékař, případně již s plnou zátěží, pokud vše bude v pořádku. Pokud koleno přestane bolest, tak již samotné všední a bezbolestné používání nohy může vést k tomu, že se noha postupně dostane do původní kondice. Určitě bych Vám doporučila konzultaci s fyzioterapeutem, který dokáže koleno tzv. funkčně otestovat a dostat tak odpověď na to, co všechno Vaše koleno silově zvládne a tím pádem, jak rychle se můžete posouvat dopředu.
Držím palce, s pozdravem Švarcová