Dobry den, jsem opravdu zoufala z tezkeho syndromu sucheho oka. Nyni to trva 1,5 roku. Rok jsem navs

1 Počet odpovědí:
Dobry den, jsem opravdu zoufala z tezkeho syndromu sucheho oka. Nyni to trva 1,5 roku. Rok jsem navstevovala rohovkovou poradnu. Lekarka specialistka na suche oko mi lhala. Tvrdila ze mam nedostatek slz a moje meibomske zlazy jsou v poradku. Ja ji bohuzel verila. Podle zahranicnich specialistu (pouzivajicich vybaveni lipiview,.. mam velkou ztratu meibomskych zlaz, mnozstvi slz je dobre !) Tj. diagnoza od me lekarky byla spatna. Lecba se tedy zanedbala uz v pocatku. Nevim co mam delat na koho se obratit jsem v silenych bolestech kazdy den. Nemuzu temer vyjit ven z domu kvuli vetru. Nemuzu pracovat ! A pry neni zadna nadeje ze se odumrele meibomske zlazy zregeneruji. Vazne uvazuji o eutanazii protoze nemuzu v tomhle stavu dal zit ! Ale celkove jsem zdrava zadna autoimunita nebyla zatim prokazana. Doslo tedy asi "jen" k trvalemu poskozeni meibomskych zlaz kvuli zanedbani pece. Neni nejaka moznost jak transplantovat mrtve meibomske zlazy ? ( dosavadni neuspesna lecba IPL, autologni serum 1 rok, plugy, steroidni kapky 4 mesice, doxyciklin 2 mesice, Ikervis a Xiidra nesnesu.) Autologni serum mi pomaha na zhojeni rohovky ale na meibomske zlazy zda se vliv nema. Pouziva se v CR amnioticka membrana u sucheho oka pr. Prokera ? Je mozne v CR sehnat skleralni cocky pro suche oko ? Chapu ze skleralni cocky nejsou nejlepsi reseni protoze kontaktni cocky dale poskozuji meibomske zlazy ale v mem pripade asi uz nemam na vyber. Prosila bych o konkretni kontakt na koho se obratit. Dekuji
Váš dotaz mi byl zaslán omylem, nejsem lékař. Vynikající oční lékař je primář MUDr. Martin Lokaj, primář ve FDN Brno Černá Pole.