Dobrý den, jsem 25-letý muž a již nějakou dobu (cca 2-3 roky) zápasím s nízkým libidem. Hladiny test

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, jsem 25-letý muž a již nějakou dobu (cca 2-3 roky) zápasím s nízkým libidem. Hladiny testosteronu, které mi měřili na sexuologii, jsou v pořádku. Sportuji a mám dobrou životosprávu. Kromě vyššího krevního tlaku, na nějž beru poslední půlrok 1,25 mg tritace denně, žádné zdravotní problémy nemám. Co by mohlo být příčinou mé malé chuti na sex? Děkuji
Předpokládám, že vyšetření nízkého zájmu o sex nelze vyřešit jen jednorázovým změřením hladiny testosteronu Je třeba celkové tělesné vyšetření, vyšetření sexuálních řídících hormonů (hlavně LH a prolaktinu, vyšetření štítné žlázy. Vyšetření hladiny testosteronu by se mělo po čase zopakovat, kromě celkové hladiny je vhodné stanovit i volný testosteron. Snížený zájem o sex by mohla způsobit i sexuálně přenosná choroba, syfilis nebo chlamydiová infekce. Je dále třeba zhodnotit i psychický stav, protože častou příčinou sníženého zájmu o sex bývá i depresivní porucha. Je také třeba ověřit, zda se jedná opravdu o snížený zájem nebo spíše vyhýbavé chování (třeba při nižší atraktivitě partnerky či partnera, zamilování do někoho jiného, nebo při poruše erekce.