Dobrý den, již třetím rokem mě trápý projevy suchého oka. V současné době jsem navštívil nového oční

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, již třetím rokem mě trápý projevy suchého oka. V současné době jsem navštívil nového očního lékaře. Podle jeho názoru a vyšetření jsou přítomny u kořenů řas malé šupinky (jakoby lupy). Vzhledem k délce trvání mých obtíží mi předepsal oční mast Floxal na 6 týdnů. Určitě nechni nijak zpochybňovat jeho rozhodnutí. Chci se zeptat na Váš názor, zda je tato doba použivání bezpečná (je mi 25 let a problémy s nitroočním tlakem nemám)? Popřípadě po kolika týdnech od začátku užívání by mělo dojít k zlepšení stavu? V příbalové informaci je uvedeno že se floxal může používat max. 4 týdny, proto moje obavy. Byly mi také provedeny stěry na Demodex a na Stafylokok oba negativní. Děkuji za Vaši odpověď
Dobrý den, dlouhodobé používání oční masti s antibiotikem musí být odůvodněné. Nechci toto posuzovat ve Vašem případě, protože jsem Vás neviděla. V případě drobných "šupinek" u kořenů řas bývá často příčinou špatná funkce meibomských žláz. V takové případě se potíže vrací a je nutno o povrch očí trvale pečovat souborem opatření, tedy denního kapání umělých slz /zkuste volně prodejné kapky Systane Balance 2-3x denně po jedné kapce do očí/, speciální hygieny okrajů víček /zkuste volně prodejnou oční nahřívací masku Posiforlid, postupujte dle přiloženého návodu/. V případě větších potíží může lékař předepsat krátkodobě kortikoidní oční kapky, ty však volně prodejné nejsou.