Dobrý den, již několik měsíců mě po ránu celkem dost škrábe v krku. Přes den se to většinou zlepš

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,

již několik měsíců mě po ránu celkem dost škrábe v krku. Přes den se to většinou zlepší, ale občas si toho všímám, že to úplně nezmizelo. Do toho se postupně přidalo i celkové pálení v krku, dále i v celých ústech. Potom mě začaly vysychat i rty. Pitný režim mám zhruba 2-3 l čisté vody denně. Strava taky celkem klasická - ovoce, zelenina, kuřecí maso, přílohy, jogurty - jen zřídka něco jiného. Stěry z krku negativní, krevní testy také všechny v pořádku...

Před několika lety jsem měl diagnostikovaný mírný reflux. Bral jsem asi 2 měsíce 2x40mg omeprazolu, ale naprosto bez efektu, takže mi bylo doporučeno vysadit.. pálení žáhy nemám skoro nikdy... alergie žádné nemám, byl jsem testován několikrát (kožní testy). S dýcháním také problém nemám.

Můžete mi prosím poradit, co by ještě mohlo být příčinou, co ještě případně vyzkoušet? Ničí mi to život dennodenně a nevím si už rady. Často taky slýchávám, že to může být psychikou - věřím, že v mém případě to tak není. Tyto problémy mi spíš špatnou psychiku způsobují, ne naopak.

Mockrát děkuji.
Vážená paní,
mohlo by jít o lehčí chronický zánět hltanu, nechte si od ORL lékaře předepsat natriové soli na kloktání
S pozdravem MUDr. Pavel Ovísek