Dobrý den, již je to skoro rok, co mne trápí problém špinění (vždy trvající 4-7 dní) po menstruaci.

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
již je to skoro rok, co mne trápí problém špinění (vždy trvající 4-7 dní) po menstruaci. Začalo to v březnu minulého roku, kdy spouštěčem mohlo být, že jsem celá promrzlá následně seděla na elektrické vyhřívané podložce v autě - hned ten den téměř chvíli po té se mi spustilo slabé špinění. Spustilo se to 7 dní před sedmidenní pauzou během braní antikoncepce Artizia. Špinění trvalo celý ten týden (hnědý výtok s kusy sražené tmavé krve) a sílilo až v krvácení a následně navazovalo i na krvácení v sedmidenní pauze. Pár dní po objevení špinění jsem absolvovala ambulantní gynekologické vyšetření, kde ultrazvuk byl v pořádku, těhotenství vyloučeno, bez bolestí, další týden vyšetření u mého gynekologa a opět nenalezena příčina (ultrazvuk i kultivace v pořádku). Až po měsíci jsem před menstruací (sedmidenní pauzou) cítila bodání v podbřišku a opět jsem navštívila svého gynekologa, tentokrát však výsledek z ultrazvuku ukázal již zánět vejcovodu - dostala jsem ATB Xorimax 500 na 10 dní. Po dobrání ATB kontrola u lékaře, ultrazvuk se zdál v pořádku, avšak špinění po každé menstruaci bylo nadále. Za tu dobu jsem zkoušela i vysadit hormonální antikoncepci na několik měsíců, beze změny - špinění po menstruaci bylo stále. Byl mi doporučen krém Ovestin, avšak také bez výsledku. Nyní již 4 měsíce užívám antikoncepční kroužek Nuva Ring, také beze změny. Mezitím se zánět ještě dvakrát vrátil, naposledy před měsícem, tentokrát zánět čípku (předepsán Entizol 250 na 10 dní). Jinak ultrazvukové vyšetření a kultivací vychází v pořádku, avšak špinění po menstruaci jsem se doteď nezbavila, stále se nezná příčina, i přestože jsem měla podezření na to, že příčinou mohla být ta příliš rozehřátá podložka. Minulý měsíc jsem zkusila poslední den menstruace a ještě den po ní na noc zavádět Globulus cum natrio tetraborico a špinění po menstruaci jsem tím zmírnila na 1 den namísto 4-7 dní. Je tedy možné, že mestruační krev na konci cyklu neodchází, jak má a přetrvávající stará krev může být příčinou opakujících se zánětů
Bohužel během vyšetření u lékařů se vždy provede ultrazvuk a když ten je v pořádku, dále se problém se špiněním něřeší, jelikož si neví nikdo rady. Obávám se dalších možných zdravotních komplikací z častých zánětů. Je mi teprve 25 let, a proto se snažím najít řešení jiné než chirurgické. Mohli byste mi, prosím, poradit možná řešení, případně jaká vyšetření ještě absolvovat? Omlouvám se za dlouhý dotaz. Děkuji.
Vy jste to popsala podrobnem, nicméně dostatek údajů jako během osobní konzultace u gynekologa tam není. Přeléčili jste zánět to je dobře. Dále tam chybí údaj o vaší váze, event. jiné léky ? Je krvácení oo sexu ? Cytologie negativní ? Cyklus pravidelný ? Nekrvácí povrch čípku ? Jinými slovy vám na dálku neporadím.
Jistě můžete zkusit věci jako - Kontryhelový čaj, Natifem, Gynex - nicméně efekt u vás nejistý.
Doporučím jedině konzultaci na jiném pracovišti. K. Inkov