Dobrý den, je mi 20 let a 6 let nosím kontaktní čočky. Již druhým rokem mne trápí od listopadu přes

4 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 20 let a 6 let nosím kontaktní čočky. Již druhým rokem mne trápí od listopadu přes celou zimu problémy s očima.
Každodenně nosím kontaktní čočky a jakmile nastane zimní sezóna, oči mi začnou během dne co nosím čočky rudnout okolo duhovky až dokud nezrudne celé bělmo. Oči jsou citlivé na světlo, na suchý vzduch a pálí. Pohled směrem vzhůru je šíleně nepříjemný. Pomáhá pouze pohyb na čerstvém vzduchu. Po jednodenním/dvoudenním nenošení čoček je stav zase normální, dokud nezačnu čočky zase pravidelně nosit. Je možné že jde pouze o náchylnost na změny tepla a vlhkosti vzduchu (vytápěné místnosti=suchý vzduch) nebo bude možný problém jinde? Během jara až podzimu nemám s čočkami sebemenší problém.
Optik mi nedokázal poradit a k očnímu lékaři je několika měsíční čekající lhůta na objednání.
Brýle z pracovních důvodů nemohu nosit často, proto potřebuji čočky. Již jsem vystřídal 3 druhy čoček a i přes kvalitní výrobky se stav zlepšil pouze mírně.
Děkuji za případné rady a názory a přeji pěkný den! :)
Dobrý den,
jako uživatel kontaktních čoček byste měla mít svého očního lékaře v místě bydliště, ke kterému budete pravidelně chodit na kontroly.
Příčina dráždění může být v poruše složení slz, vyzkoušejte umělé slzy vhodné i pro kontaktní čočky, v aplikačním středisku Vám jistě poradí.
Najděte si očního lékaře v místě bydliště, který Vás bude kontrolovat. S akutním problémem Vás musí přijmout.
S pozdravem, Dr. Karel Sedláček