Dobrý den, dotaz na očního lékaře, možná se mi stalo poškození sítnice, před 10 dny jsem si v noci z

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, dotaz na očního lékaře, možná se mi stalo poškození sítnice, před 10 dny jsem si v noci zbrkle při hře s led baterkou posvítil do obou očí zblízka, měl jsem baterku přiloženou cca 10 vteřin těsně cca 1 cm u každého oka, baterkou jsem si nesvítil přímo v rovném uhlu do oka, ale měl jsem baterku přiloženou zespodu takže svítila do očí zespodu, něco na způspb jako si děti hrají tím, že se straší když osvítí svůj obličej zespodu. Po tom co jsem si osvítil oči mne v jednom z ních píchalo, a měl jsem pocit v obou očích oslnění a tlaku, od té doby mě bolejí oči, pocit tlaku a zdá se mi, když se zavřu, že se objevjí obrazce, jakoby kruhy, zdá semi jakobych nyní když je noc a jámam zavřené oči, přesto vidím světelné kruhy i za zavřenými výčky. Návštěvu očního lékaže ale zatím odkládám. Je možné abych si led baterkou poškodil sítnici?Jak se vůbec pozná poškození sítnice světlem? Mam navštívít lékaře? Děkuji předem za odpověď, Tom
Dobrý den, očního lékaře navštivte. Oči jsou citlivý orgán a jestliže máte potíže, řešte je s lékařem.
Nesviťte si nikdy žádným světelným zdrojem přímo do očí, zejména nebezpečná jsou laserová ukazovátka. Máte-li děti, nenechte je nikdy hrát s laserovými ukazovátky a zdroji světla. I volně prodejné předměty a hračky mohou být pro oči nebezpečné.