Dobry den, dokazali byste mi prosim poradit, jaky krem na jizvy pouzivat u dvouleteho ditete na 3 me

1 Počet odpovědí:
Dobry den, dokazali byste mi prosim poradit, jaky krem na jizvy pouzivat u dvouleteho ditete na 3 mesice starou jizvu na cele, ktera vznikla pri urazu - dite narazilo prudce hlavou na roh stolu a jizva je asi 5mm dlouha a 3 mm siroka a jakoby vpacena dovnitr - je tam trosku dulek. V nemocnici nam poradili krem Scar esthetique a take Rejuvasil. U obou je ale napsano, ze jsou vhodne na vystouple jizvy, coz neni uplne nas pripad. Proto hledam jeste nejakou jinou alternativu, ale na vyber je toho tolik, ze se mi v tom celkem tezko orientuje. Pokud byste mohli prosim neco poradit, tak bych byl vdecny. Bylo by vhodne neco napriklad s kyselinou hyaluronovou? Nebo vaselina? Dekuji.
Dobrý den, jizvy které jsou, jak píšete - propadlé, tedy s defektem pod kůží, jsou spíše ke korekci výplní kyselinou hyaluronovou, která ale je bohužel řešením dočasným, neboť tato bývá z větší části po několika měsících vstřebána. Dalším řešením by byla případní operační korekce - vyříznutí propadlého místa jizvy a opětné sešití. Oba postupy ale jistě nejsou bezbolestné a vzhledem k věku dítěte je toto spíše k řešení později dr.Paděra