Dobrý den,dnes jsem volala zdravotní sestře od mého doktora na kardiologii.Potřebovala jsem napsat B

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,dnes jsem volala zdravotní sestře od mého doktora na kardiologii.Potřebovala jsem napsat Betaloc a Eliqvis,vždy mě bylo vyhověno a já si pak došla nebo někoho z rodiny poslala pro recept,nebo mě byl poslán na mobil.Dnes jsem se dozvěděla,že mi recept nenapíše a musím přijít na měření tlaku.Podotýkám,že chodím pravidelně na kontroly a před 14 dny jsem byla v krajské nemocnici,kde mi měřili tlak,Ekg...tak nevím zda to není plýtvání časem zdravotníků a taky peněz.Vyřešila jsem to tak,že Betaloc mě napsala obvodní lékařka a Eliqvis nevím a ten je velice důležitý.Jsem před operací endoprotézy(velice špatně chodím)čekám 2. rok na TEP a ke všemu venku leje...asi si budu muset vzít taxi a zase utrácet peníze,kterých nemám na zbyt.Myslíte.že je počínání dr.správné?Děkuji za odpověď.
Dobrý den, milá paní, řekla bych, že počínání Vašeho kardiologa je správné, jeho úkolem a povinností není jen předepisovat Vám léky, ale také provádět pravidelné kardiologické kontroly (což není jen EKG a změření tlaku). Předepsat pouze lék na e-recept by bylo samozřejmě jednodušší i pro Vašeho lékaře, pokud to neudělal, má zřejmě názor, že už je čas na celkovou kontrolu v ordinaci.