Dobrý den,dceři (7 let) se v týdnu před Vánoci začaly objevovat střídavé bolesti kloubů. 22.12. navš

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,dceři (7 let) se v týdnu před Vánoci začaly objevovat střídavé bolesti kloubů. 22.12. navštívená pohotovost, streptest negativní. Nasazen Brufen sirup. 28.12. odebrána krev, 2.1. ve výsledcích vysoké ASLO (1954). Nasazen na 10 dní penicilín, 8.1. první pendepon. Po 14 dnech odběr krve, hodnota ASLA 1700, píchnutý druhý pendepon. 13.2. další odběry krve, pak možná třetí injekce. Dcera dle vyšetření prodělala bezpříznakově streptokoka. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné podpořit léčbu, například nějakou přírodní cestou. Momentálně dcera bez jakýchkoliv dalších příznaků, zakázána fyzická zátěž, kterou dcera občas poruší (těžko uhlídatelná). Děkuji
Dobrý den. Streptokoků je celá abeceda a streptest prokazuje jen streptokoka skupiny A. V ČR se už moc nesetkáváme se streptokokem, který by poškozovat klouby, nebo po streptokokové infekci s následným poškozením kloubů. Tzv ASLO - prokazuje jen to, že dcera měla streptokokovou infekci a že jí imunitní systém funguje. Pendepon se následně podává u stavů, kde očekáváme větší nebezpečí návratu streptokokové infekce - třeba u kožních streptokokových infekcí.
S pozdravem

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.
  • Ze zdravotních důvodů nebudou zveřejněna žádná množství ani dávky léků.

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.


Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.