Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V posledním roce mám chronické bolesti dásní, dásně bolí v klidu a hodně při jídle-spíše dolní čelist. Nemůžu kousat tvrdší jídlo. Dříve jsem tyto bolesti měla před menses, ale už jsem v přechodu. Ten jsem měla před šesti lety. U zubního lékaře vše v pořádku, dostala doporučení k objednání ústní sprchy. Tu jsem si koupila, ale při použití dásně bolí a krvácí. Prý by to mohlo být i hormonálního původu. U gynekologa také vše v pořádku, prý hormonální hladina je už nízká. Používám zatím propolis, ten jediný bolest trochu utlumí.
Jana Pye
Jana Pye
dentální hygienistka, hygienista
Praha
Dobrý den, doporučuji vám rozhodně návštěvu dentální hygienistky, která měla minimálně odstraní jednu z možných příčin, a to je poddásňový zubní kámen, plak a naučí vás jak se správně starat o zuby. V případě, že se nebude jednat o tuto příčinu, je potřeba pátrat dál, ve spolupráci s vaším ošetřujícím zubním lékařem, případně i lékařem praktickým. Přeji hezký den. Jana Pye

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se