Dobrý den, chtěla bych se zeptat jsem těhotná 11+2tt a zajímalo by mě jestli můžu sushi, dočetla jsem se že je hluboce zmrazené než přijde do ČR. Děkuji předem za odpověď
Jiří Rohlíček
Jiří Rohlíček
Praha
Dobrý den, není mi známo, že by sushi patřilo k zakázaným pokrmům pro těhotné, ale máte-li pochybnosti, tak je nejezte.

Robert Šimek
Robert Šimek
Praha
DD, pokud jste zvyklá jist sushi klidně pokračujte i v graviditě. nedoporučuji v těhotenství experimentovat se stravou jež jste nikdy nekonzumovala zdravím

Luděk Fiala
Luděk Fiala
gynekolog, sexuolog
Plzeň
Dobry den jen doplnim v gravidite je treba si davat pozor na tepelné neupravená masa a napriklad i ryby v sushi nebo vysoce plisnove sýry apod Samozrejme ze nebezpečí u zmrazených potravin je nekdy to ze je firmy nechají rozmrznout a pak zase znovu zmrazi coz prave u ryb a mořských plodu muze vést ke komplikacim Pekny den MUDr Ludek Fiala PhD MBA

Ivana Čadková
Ivana Čadková
Brno
Souhlasím s kolegy - pravděpodobně by se nic nestalo, ale není radno experimentovat a u syrových potravin a ze vzdálených končin opravdu nemáte jistotu, že zmrazení bylo náležité a nepřerušené.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se