Dobrý den, chtěla bych se zeptat chodím k psychiatricce mám ochranou léčbu soudem danou. Spáchala js

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat chodím k psychiatricce mám ochranou léčbu soudem danou. Spáchala jsem trestný čin pod vlivem drog a alkoholu byla jsem na ulici. Soud mi nařídil ochrane léčení. Moje doktorka psychiatricka mi říká že moje léčení je na dlouho a že to ani nikdy nemusí skončit mám z toho strach chtěla bych žít normálně jako každý uzdravit se bez docházeni na psychiatrii. Mám dítě se kterým chci jezdit na výlety, mám práci, starám se o sebe,sem sobestacna ,zajímá lo by mě váš názor na věc. Moc děkuji za odpověď
Dobrý den, pokud máte ochrannou léčbu ambulantní formou nařízenou soudem, bez docházení na psychiatrii byste se vystavila nebezpečí přeměny ambulantní formy na formu ústavní. Doporučuji Vám docházet tak, jak lékař psychiatr stanoví. Ochranná léčba, pokud není z nějakého důvodu prodloužena, trvá dle zákona maximálně dva roky. Moje zkušenost z praxe je, že pokud pacient dochází přibližně rok, abstinuje, plní dohodnuté podmínky, pak po jednom roce navrhuji soudu ukončení ochranného léčení. Frekvence ambulantních kontrol bývá různá, pacienti s ochrannou léčbou mohou docházet s frekvencí jako pacienti bez ochranné léčby, pokud budete v pořádku, nedomnívám se, že by Váš pracovní, rodinný život byl touto ambulantní léčbou omezen. Přeji Vám hodně zdraví, Vlčková.