Dobrý den chtěl bych se zeptat byl jsem na operaci z okem cca ve 12 skrz šilhání po operaci se mi oko vratilo trochu do roviny ale mám ho v boku tak bych chtěl jestli by nešla další operace abych měl oko v rovině docela se stydím když se mi smějou
úspěšnost operace šilhání je značně závislá na kvalitě vidění obou očí a na jejich vzájemné spolupráci. Před případným dalším zákrokem je tedy nezbytné provést strabologické vyšetření k posouzení všech zrakových funkcí a teprve poté plánovat chirurgický zákrok.
Přeji hezký den.

Dobrý den, bohužel ne vždy lze oči srovnat tak, aby byly zcela paralelně. Velmi často je také efekt operace šilhání pouze dočasný. Obecně výsledek operace záleží na tom, jak kvalitní je vidění postiženého oka a jak kvalitní je vzájemná spolupráce obou očí. Pokud nejsou tyto dva body splněny, postižené oko nefixuje a má tendenci opět ujíždět. V případě reoperace také záleží na tom, jak je tkáň zjizvená po předchozím zákroku. Objednejte se ke specialistovi na šilhání - strabologovi, jen ten posoudí, nakolik lze stav ještě zlepšit.
Dobrý den, operace šilhání v dospělém oku se provádí, ale musí předcházet podrobné oční vyšetření a individuální konzultace. Jedním z rizik je možnost dvojitého vidění po takové operaci. Vyšetřením se mimo jiné zjišťuje, zda toto riziko nehrozí.
100% závěr Vám řeknou na specializovaném očním pracovišti,kde operace šilhání provádějí.Takováto pracoviště se většinou nacházejí ve velkých (dříve okresních)městech.