Dobrý den, chci se zeptat, příští týden mám jít k zubaři na dentální hygienu, ale v souvislosti s koronavirem se bojím a váhám zda tam mám jít. Nic mě nebolí, tak nevím zda návštěvu ještě třeba o měsíc odložit a nebo zda tam jít. Předem děkuji za odpověď.
Jana Pye
Jana Pye
dentální hygienistka, hygienista
Praha
Dobrý den, rozhodnutí, zdá půjdete na ošetření dentální hygieny, budete muset učinit sám/sama. Nikdo ho za vás udělat nemůže. Pokud se bojíte, termín posuňte. Při rozhodování se řiďte nejen aktuální epidemiologickou situací v ČR (aktuálně je cca 2000 nemocných na 15 milionů obyvatelstva), rizikovostí skupiny do které spadáte a rovněž zdravým selským rozumem. Nezapomeňte, že existuje mnoho jiných a v zásadě mnohem nebezpečnějších onemocnění, se kterými se můžete teoreticky (v případě nedodržení hygienického protokolu) v ordinaci setkat. Přeji hezký zbytek dne

Adriana Adamovská
Adriana Adamovská
dentální hygienistka, hygienista
Ostrava
Souhlasím s kolegyní. Také si myslím, že je spousta závažnějších onemocnění, kterými se můžete (nejen v ordinaci) nakazit.

Markéta Marušanová
Markéta Marušanová
dentální hygienistka, hygienista
Praha
Dobrý den, zubní ordince mají přísný hygienický režim, za měsíc se určitě ni nezmění, Covid tu s námi bude ještě minimálně několik let. Naopak, zdravá dutina ústní je po Vaše tělo i imunitu velmi důlžitá, takže bych návštěvu neodkládala. Hezký den, M.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se