Dobrý den, četl jsem, že schizofrenie nastane, když je psychicky slabší jedinec vystavován nadměrné

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, četl jsem, že schizofrenie nastane, když je psychicky slabší jedinec vystavován nadměrné psychické zátěži a stresu. Já jsem docela psychicky labilní a navíc se chci hlásit na medicínu. Takže vůbec nevím co teď, nedá se tomu nějak předejít? Děkuji moc..
Dobrý den, příčina schizofrenního onemocnění je multifaktoriální. Pouhé vystavení stressoru nestačí. přihlaste se na medicínu a pokud na to máte, zvládnete to i bez "předcházení schizofrenie". Michal Pořický