Dobrý den, četl jsem, že schizofrenie nastane, když je psychicky slabší jedinec vystavován nadměrné psychické zátěži a stresu. Já jsem docela psychicky labilní a navíc se chci hlásit na medicínu. Takže vůbec nevím co teď, nedá se tomu nějak předejít? Děkuji moc..
Dobrý den, příčina schizofrenního onemocnění je multifaktoriální. Pouhé vystavení stressoru nestačí. přihlaste se na medicínu a pokud na to máte, zvládnete to i bez "předcházení schizofrenie". Michal Pořický

Stejně jako kolega výše bych se zátěže studiem nebála. Jsou typy lidí, více k schizofrenii inklinující, rozhodně ne "obecně slabší". Jste-li člověk s pozitivní rodinnou zátěží, nebo výrazně introvertními a schizoidními rysy, můžete si požádat o psychodiagnostické vyšetření, abyste si rizika této dg. přesněji změřil, vyšetření se dá pak třeba po roce opakovat. S pozdravem MUDr. M. Dobrá