Dlouhodobý nedostatek draslíku v těle + tachykardie

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o "konzultaci a váš odborný názor" neboť jsem v tzv. bezvýchodné situaci, kdy se dlouhodobě potýkám s nedostatkem draslíku v těle, lékař mi jej doplňuje tabletami Kalnormin 1000mg/1xdenně, avšak v důsledku nedostatku draslíku se potýkám s častými a četnými srdečními arytmiemi (tachykardie) trvající v délce 2-3hodiny, vždy v téměř pravidelném nočním čase mezi 2-4 hodinou ranní. Prošel jsem celkové kardiologické vyšetření, srdce mám v pořádku, bez jakýchkoli změn a vad. Také jsem na vlastní žádost podstoupil urologické vyšetření ledvin, kde mi byly odhaleny 2 kameny (1x v ledvině a 1x v močovém měchýři), nyní jsem 14dní po jejich laparoskopickém odstranění, avšak můj podlimitní či hraniční stav draslíku žádný z lékařů (praktický, kardiolog, urolog) nechce nikterak hlouběji řešit, tzn. odhalit příčinu nedostatku draslíku v mém těle. Je mi 42let, žiji zdravým životním stylem, nekouřím, alkohol nepiji (i 1 vypité pivo mi spustí tachykardii), stravuji se vyváženou stravou s dostatkem zeleniny i ovoce, a domnívám se, že za mými zdravotními problémy tak nějak stojí ona zmiňovaná nedostatečnost draslíku, neboť tělo funguje jako celek a já bych svůj zdravotní problém rád řešil celostně a s důrazem odhalení a odstranění příčiny, nikoli jen polykáním tabletek potlačující symptomy a alarmy mého těla. Předem děkuji za vaše odborné názory či radu, jak postupovat dále...
S přáním pěkného dne,
Dobrý den,
omlouvám se za pozdní odpověď, byla jsem na dovolené.
Nedostatek draslíku může mít mnoho příčin, nejčastěji jsou příčiny v samotných ledvinách, z klasických postupů bych tedy doporučovala nefrologické vyšetření se všemi zkouškami i na vrozené choroby. Přikládám malou dif. diagnostiku z klasické medicíny:
1. Snížený příjem draslíku - potravou
2. Zvýšený přesun do buněk - např. alkalóza, zvýšená dostupnost inzulinu, aktivace
β-adrenergních receptorů - stres, β-mimetika, hypokalemická periodická paralýza, zvýšená syntéza buněk (anabolizmus, leukémie), hypotermie, intoxikace chlorochinem, ..
3. Zvýšené ztráty do zažívacího traktu - průjmy, střevní píštěle, abúzus laxativ/ projímadel/, vilózní adenomy střev, VIPomy, ..
4. výšené ztráty ledvinami - užívání léků na odvodnění- diuretika, primární hyperaldosteronizmus, ztráty žaludeční tekutiny(zvracení), metabolická acidóza
(diabetická ketoacidóza, renální tubulární acidóza), „salt-wasting nephropaties“ , (včetně Bartterova a Gitelmanova syndromu), nízká hladna hořčíku, nadměrný příjem tekutin a jejich výdej (polydipsie, polyurie).
5. zvýšené ztráty potem
6. plazamferésa, dialýza
Vidíte, že příčein může být celá řada. Ale také může být hypokalemie idippatická, tzn. že jste ji mohl mít celý život a ž jste něco změnil, začala se teprve projevovat. Třeba nadměrné pocení přo pohybu a pod.
Osobně se přikláním k vyšetření nefrologem a vyšetření trávicího traktu.
Z alternativního pohledu můžete navštívit člověka, který odhalí duchovní příčinu nemoci. Tím já se však nezabývám. Jak který orgán funguje zobrazí biorezonance, můžete se obrátuit na Mgr. Miroslava Kněze viamea.info, pokud budete pátrat po hlubších důvodech hypokalemie, obraťet se např. v jihočeském kraji na paní Evu Divu, nebo pak v Praze ve Středočeském kraji MUDr. Klímovou, to sjou lidé, kterým důvěřuji.
Mějte hezký den,
Dr. Krninská Liškařová