Dlouhodobé zažívací obtíže

1 Počet odpovědí:
Dobrý den ,
je mi 26 let a už skoro tři týdny mě trápí zažívací obtíže. Projevují se nadýmáním, nevolností, občasným průjmem (max 3-5x/den) a pocitem na zvracení. Občas se mi i obrací žaludek. Někdy se k tomu přidá i jemné pálení žáhy. Byla jsem za tím u lékaře, CRP test vyšel v pořádku. Byla jsem poslána na ambulanci, aby vyvrátili zánět žlučníku. (před 4 lety mi byly zjištěny žlučníkové kameny). Nikdy předtím jsem se žlučníkem problémy neměla. Žádné koliky, nic. Dle testů na ambulanci mi vyšlo, že je žlučník zcela v klidu. Byla jsem i na gastroskopii, kde také nic nalezeno nebylo. Momentálně už skoro tři týdny držím dietu. Ze začátku jsem jedla pečivo, ale poslední týden jsem ho vysadila a nahradila suchary, dále jsem na krůtí šunce, nízkotučném taveném sýru, piškotech, čistých vývarech, vařeném kuřecím masu, rýži a mrkvi. Ale převážně jím suchary se šunkou. Také banány a oloupaná jablka. Snažím se jít pravidelně 5x denně, menší porce. Začala jsem také užívat Febichol. Ale stav se moc nelepší. Snažím se i dostatečně pít a vyhýbám se syceným nápojům. Vždy je mi tak jeden den hůř a pak dva dny lépe a tak se to pořád opakuje. Můžete mi poradit, co bych s tím ještě mohla dělat? Může to být opravdu tím žlučníkem? Jak bych zažívání mohla dát, co nejrychleji do pořádku? Za 3 týdny mám jet na svatební cestu do Thajska, už máme vše zaplacené a já se bojím, že by tyto zažívací potíže mohly tuto cestu zrušit. Těhotenství je vyvráceno. Děkuji za každou radu.
myslím, že vše děláte správně, kameny samozřejmě mohou dělat nepravidelné zažívací potíže. osobně bych si nechal ještě udělat hormony štítné žlázy a stanovení aktivity diaminooxidázy v krvi k vyloučení histaminové intolerance. Mám trochu strach, že všichni budou tyto vaše potíže dávat do souvislosti s kameny žlučníku a budou na vás tlačit ať si to necháte odoperovat.