Dlahy po rovnátkách na pevno

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně rovnátek. Měla jsem rovnátka na pevno cca 3 roky. Předtím jsem měla ještě vyndávací rovnátka. Po sundání rovnátek na pevno jsem dostala od paní zubařky takové plastové dlahy, které jsem nejdřív nosila celý den a pozděj jen na noc. Od sundání rovnátek už uběhlo 5 let, ale já stále musím nosit rovnátka na noc, když je nemám bolí mě zuby. Takže bych se chtěla zeptat, jestli neexistuje jiný zbůsob fixace zubů. Někde jsem četla o fixním drátku nebo něčem takovém. Co byste mi poradil? Už bych se přece jenom rovnátek chtěla po tak dlouhé době zbavit.
Předem děkuji za odpověď
Dobrý den, standardně dáváme pacientům jak snímací rovnátka na noc, tak i fixní retainery (drátky nalepené zezadu na předních zubech) v obou čelistech. Snímací rovnátka se tak nosí pravidelně na noc 2 roky, fixní retainery necháváme celoživotně. Určitě se můžete s tímto obrátit na Vašeho ortodontistu, zda by Vám nezhotovil fixní retainery. Používají se celosvětově. Bohužel Vám nemohu slíbit, že bych Vám zhotovil fixní retainery já. Pokud zuby nejsou dokonale rovné, museli bychom je nejprve lépe porovnat a pak v dokonalé pozici udržovat. S pozdravem MUDr.Ondřej Suchý