diagnoza EAA

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,mám diagnozu J670 EAA alergii na holuby srdeční a plicní hypertenzy.Při zjištění onemocnění mi fungovali plíce na 50 procent ted je mám na 25procent podle funkčního vyšetření.Je mi 49 let a léčím se pátým rokem.Léky mám medrol,verospiron,ramipril,furon,analergin,foradil,ventolin.Hodně často mi otýkají nohy kotníky z obou stran,lýtka a i nárty,každý den si beru 2 furony a 2 verospirony a i tak mám nohy pořád oteklý,možná tak týden za měsíc je to docela dobrý,chtěla bych prosím poradit které léky můžu navýšit a o kolik,jěště jsem na nettu četla o domácích inhalacích ,byly by dobrý i v mém případě.díky moc Dana
Dobrý den, paní Dano. Dle Vašeho textu máte bohužel velmi vážné a pokročilé plicní onemocnění, otoky dolních končetin lze za takového stavu očekávat, jsou důsledkem základní choroby. Otoky lze ovlivnit příslušnou dávkou léků na odvodnění (verospiron a furon) - je ale třeba postup vždy konsultovat s Vaším ošetřujícím lékařem, který zná celou situaci (jde i o to, jakou máte funkci ledvin aj.). Ohledně "domácích inhalací" platí totéž - nevím, co přesně tím máte na mysli, je třeba se obrátit na ošetřujícího lékaře (máte na mysli domácí kyslíkovou léčbu?).