Děloha ve 26tt

1 Počet odpovědí:
Krásný dobrý den,
už jste mi odpovídal na biometrii plodu a na dělohu ve 24tt, dnes jsem 25+6tt a dělohu mam stále úplně stejnou k pupíku a doktor mi vůbec nic neříkal. Kamarádka mi říkala že je také ve 26tt a že má trošku nad pupík a doktor jí řekl, že je pod hranicí. Není to divný? Jsem z toho vážně nervózní.
Děkuju za Vaši odpověď.
Tereza
Terezko, dobrý den, děloha ve 24.týdnu(jak jsem Vám jistě psal) je obvykle po pupek. To je obvyklé, ale nemusí to být u každé ženy. je hodně důležité, jak je rozvinutý dolní segment děl., to je ta část, která vlastně zasahuje zevnitř do poševní klenby, proto někdy ženy vypadají, že mají menší břiško nebo čekají malé miminko, ale ono je hodně snížené. Obvykle to žena pozná tím, že má častější nucení na moč. navíc obvykle je miminko v tuto dobu ještě v labilní neustálené poloze a svou polohu často mění, proto může výška dělohy se zdát jiná. Rozhodující je velikost plodu, zda odpovídá. Kdybyste byla z Prahy, tak řeknu, ať ke mně zítra přijedete do ordinace a změříme miminko. Mějte se hezky a když bude něco třeba, napište. pěkný den. MUDr.Luděk Fiala