Dobrý den, paní doktorko. Potřebuji pomoc. Víte já mám bolesti v podbříšku. A mám jít na gynekologické vyšetření. A v tom je problém. Teda měla jsem tam být už 3x, ale pokaždé jsem to zrušila. Já se prostě strašně stydím a vím, že se nezvládnu vyslíct. Můžu si milionkrát opakovat, že jde o zdraví a , že takových jako já paní doktorka viděla moc, ale nezabírá to. Týden před tím nejím, nespím, mám stažený žaludek, bolí mě hlava , brečím. Někdy i zvracím. No tak si vezmu algifen a zruším to. Vím, že to není normální, ale prostě to nedám. A aby toho nebylo málo tak je mi 19 a ještě jsem s nikým nespala. No to mě taky moc nepřidává. Mám jít na vyšetření vyginoskopem. Jednou jsem zvládla dojít do čekárny, ale utekla jsem od tam-). Co mám dělat? Děkuji moc Magda

MUDr. Věra Košťálová
Ostatní, Psycholog
12 názor
Ústí nad Labem

Dobrý večer Magdo, stoupněte si dnes před zrcadlo - nahá. Zadívejte se s úsměvem! na své tělo (ať vážíte 40 nebo 120 kg) a řekněte si: "To jsem já! Krásná ve své podstatě! Nikdo jiný není a nikdy nebude jako já! Jsem vzácná, jedinečná!" Potom klidně jděte ke gynekologovi - je lhostejné, jestli to bude žena nebo muž. Vám na tom nezáleží, Vám záleží na Vás! Nic nemusíte řešit. Jako jedete tramvají, abyst se dostala do práce, tak jdete na gynekologickou prohlídku, aby Váš krásný život pokračoval i s jistotou zdraví a radosti z darování dalších životů, i když možná až za pár let :-) Zvládnete to, když budete myslet na SEBE ne na druhe! Někdy je to nezbytné. :-) Dejte mi, prosím, vědět, až to budete mít úspěšně za sebou. Těším se na Vaši odpověď a držím palce! Věra Košťálová

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz