Chlamydia trachomatis - léčba, prevence

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
můj gynekolog mi na základě stěru z děložního čípku identifikoval chlamydia trachomatis. Nasadil mi ATB Azithromycin Mylan 500 mg, dvě balení po 3 tbl. Užívat jednu tabletu po 12 hodinách, po dobrání 1. balení počkat týden a poté stejným způsobem užívat druhé balení. Jsem mírně zmatená, jelikož všude čtu, že léčba chlamydií trvá 3-4 týdny, nezanedbává něco můj doktor? Proč by se rozhodl k tak krátké léčbě? Bohužel nemám žádné podrobné výsledky ohledně IgG, IgA a IgM, tudíž ani nevím, zda se jedná o akutní onemocnění, nebo již prodělané, chronické, nevím nic.
Druhá otázka se týká toho, že jsem s doktorem řešila před 2 lety krvácení po pohlavním styku, a i bolest při něm. Stále dokola mluvil o větším prokrvení čípku než je běžné, proto krvácím. Testů na chlamydie udělal nespočet, zřejmě vždy negativní když nic neřekl. A hle, najednou po roce přišel s tím, že mám zánět děložního čípku. Přeléčil ATB (nepamatuji název) a vše se dalo do pořádku. Nicméně letos opět krvácení, ani ne bolest, ale v podstatě bylo krvácení pravidlem, opět několik testů na chlamydie, negativní, až na ten poslední, o kterém se již zmiňuji v úvodu příspěvku. Vyděsilo mě to, nikde jsem se s tím nesetkala, a tak jsem si o tom začala zjišťovat více. Kámen úrazu nastal, když jsem zjistila, že zánět čípku mohou způsobovat právě chlamydie (nebo původci kapavky). Je možné, že by mi doktor oznámil, že mám zánět děložního čípku, který byl způsoben chlamydiemi a vůbec mi o tom neřekl? Přeci v takové situaci je léčen i partner. Pak jsem v podstatě mohla mít chlamydie po celou dobu bez léčení? Mám strach, že můj doktor něco zanedbal, pokud by byly dlouhodobě neléčeny chlamydie, může to mít špatné následky...
Třetí dotaz se týká přetrvávání bakterií v těle, lze se tak dalšímu propuknutí nemoci bránit posílením imunity? Pokud je imunita silná, tělo si poradí s chlamydiemi samo a já tak nebudu neustále nakažlivá ve vztahu k mému partnerovi? Prý se této bakterie nedá nadobro zbavit, což mě též děsí.

Děkuji Vám za přečtení a případné rady,
Pěkný den, P.
Bohužel mám málo informací k tomuto konkrétnímu případu, abych se mohla kvalifikovaně vyjádřit. Na řešení vámi popisovaných potíží nelze reagovat podle nějaké šablony, je třeba k tomu přistupovat individuálně.